Knihy,Novinky

Sandman sa predsa len nakrúti. Postará sa o to Netflix.

Populárna komiksová séria kníh Neila Gaimana Sandman sa konečne dočká audiovizuálneho spracovania. Po sérii zrušených plánov a rôznych projektov prichádza na scénu Netflix. Streamovacia služba nedávno uzavrela údajne „obrovský“ obchod so súčasným majiteľom Sandmana, štúdiom Warner Bros a objednala si prvých 10 epizód.

Séria Sandman rozpráva celú plejádu rôznych príbehov, ktorých jadro mieša prvky fantázie, mytológie a skutočného sveta.

V centre udalostí potom vystupuje Vládca snov menom Morpheus (Sandman) a okrajovo aj jeho súrodenci ako je Smrť, Osud, Delírium alebo Túžba. Podobne ako Hlava 22 alebo Pán Prsteňov čaká aj Sandman na zlomenie knižnej kliatby, pretože je stále považovaný za nesfilmovateľné dielo. Uvidíme ako sa s touto originálnou látkou filmári vysporiadajú, pretože obsahovo ide o zvlášť rozsiahle univerzum. Aj napriek tomu, že sa bavíme o komiksovom diele, nečakajte nič pre maloletých. Sandman sa pohybuje v čisto dospelom teritóriu a jeho svet mieša nielen rôzne žánre, ale aj prvky filozofie, náboženstva a histórie alebo dokonca aj fikciu so skutočnosťou.  

Najbližšie sa k nakrúcaniu Sandmana priblížil asi Joseph Gordon-Levitt. Slávny herec mal zálusk urobiť z knižnej série filmovú adaptáciu, v ktorej by nielenže stvárnil hlavného protagonistu, ale by usadol aj do režisérskeho kresla. Napokon sa však pripravovaný projekt kvôli kreatívnym rozdielom medzi hercom a produkčnou spoločnosťou New Line predčasne ukončil. Vzhľadom na to, že Gordon-Levitt je Sandmanov veľký fanúšik, možno ani nemusíme byť veľmi smutný, že z celého projektu vycúval. Ktovie, čo predstavitelia New Line zamýšľali.

Podobne ako u seriálov Americký bohovia alebo Good Omens bude aj v tomto prípade Gaiman spolupracovať na scenári.

Okrem neho sa do projektu zapoja aj scenáristi Allen Heinberg a David S. Goyer. Podľa všetkého bude hlavnou inšpiráciou najmä prvá časť s názvom Preludia a nokturna. Príbeh začína ambicióznou snahou uväzniť Morpheovu sestru Smrť. Avšak, je to práve náš hlavný hrdina, kto sa ocitá uväznený v područí tajomného kúzelníka. Necháme sa prekvapiť, ako veľmi sa budú tvorcovia držať originálneho materiálu, a čo naopak prinesú naviac.  

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *