Novinky

Terminátor sa vracia a vyzerá opäť zle

V poradí už šieste pokračovanie Terminátora sa nám predstavuje prvým trailerom a naše dojmy sú viac než znepokojujúce. Terminator: Temný osud má byť priame pokračovanie druhého dielu Jamesa Camerona z roku 1991. Od tej doby je to taktiež prvýkrát, čo sa vo filme predstaví Linda Hamilton ako Sarah Connor. Trailer nám taktiež poodhalí prítomnosť Arnolda Schwarzeneggera tradične ako T-800, aj keď vzhľadom na slávne seba-zničujúce finále druhého dielu, sa budeme musieť o jeho skutočnom pôvode, ešte len bližšie dozvedieť.

Na rozdiel od predchádzajúcich dielov sa James Cameron tentoraz chopil produkčnej úlohy. Režisérom filmu je Tim Miller, ktorého môžeme poznať, či už z prvého Deadpoola (2016), alebo ako tvorcu nedávno vydaného Netflix seriálu Love, Death & Robots (2019).

Čo sa týka samotného traileru, zanechal v nás skôr zmiešané dojmy. Povedzme to tak, že nám v mnohom pripomína predchádzajúci, tragický film Terminátor: Genisys (2015), ktorý údajne kvôli slabým hodnoteniam aj zárobkom takmer stopol celú sériu. Trailer nám silno napovedá, že hlavnou hrdinkou bude tentoraz Sarah Connorová, s čím samozrejme nemusí byť žiadny problém. Naopak, lietajúce postavy, u ktorých doslova vidíte, kde boli priviazaní istiacimi lanami, akcia založená na CGI a snaha nadovšetko šokovať veľkolepými scénami, sú únavným a opozeraným prvkom.

Vyzerá to jednoducho tak, akoby sa od posledného filmu nič nezmenilo. Ale netreba sa unáhliť. Stále ide len o prvý trailer, a preto budeme veľmi radi, ak sa naše prvotné negatívne dojmy, nakoniec nevyplnia. Tim Miller má za sebou vydarené projekty, a aj preto by mala byť jeho prítomnosť na poste režiséra optimistickou správou.  Premiéra filmu je stanovená na 31. októbra tohto roku.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *