Filmy,Novinky

Jason Momoa v krátkom filme o motorkách a rodine

Na Deň otcov uverejnil Jason Momoa na internet krátky film s názvom Where the Wild Stomped In. Osem minútové životopisné video rozpráva o hercovej láske a vášni k motocyklom Harley Davidson. „Absolútna sloboda. Nikdy som nechcel vlastniť auto. Jazdili sme cez zabudnuté mestá a žili v špine.“ Znie pár replík z precíteného komentára, ktorý nahovoril sám slávny herec. Svet motocyklov je preňho takmer posvätný a je vidieť ako sa ich kultúra vstrebala do jeho DNA. Zmenila jeho život a on sa jej ako človek vášnivo oddal.

Jason Momoa však svojím videom nevzdáva hold len motocyklom. Naopak, krátky film rozpráva o priateľstve a rodinnom dedičstve. Jeho dve deti, ktoré má so svojou manželkou Lisou Bonet, sú súčasťou otcovej vášne a radosti. Momoov motocykel tu figuruje takmer ako divé zviera, ako ho on sám nazve, ako dobrý priateľ, ktorého otec po rokoch predstavuje svojím deťom. Radosť z jazdy sa potom nákazlivo šíri z pokolenia na pokolenie a z videa tak potom srší až poetická sila rodinnej zviazanosti.  

V centre pozornosti stojí hercova túžba postaviť vlastný motocykel. Ten naňho čakal dlhých 20 rokov, pretože ako hovorí sám Jason Momoa, život mal iné plány.

„Mám pocit akoby som mrkol a 20 rokov utieklo ako voda. Ale už nie som sám. Už nie som mladý. Už nie som v špine, tak často ako by som rád. Ale som zaľúbený. Som manžel, som otec, a to je tá najväčšia pocta v mojom živote.“ Pokračuje, zatiaľ čo my sledujeme za zvuku príjemne melancholickej hudby výjavy z jeho spoločných a šťastných chvíľ s jeho rodinnou.  

Jason Momoa síce porušil niektoré zo svojich predsavzatí, napokon si však uvedomuje, že jeho cesta môže ísť stále podľa jeho predstav. Už na nej len nebude sám. Emotívne nabitý záver nás potom presvedčí o tom, že niekedy môže mať aj neznáma trasa rovnaký cieľ.

Krátky film Where the Wild Stomped si môžete pozrieť nižšie.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *