Novinky

Je to oficiálne, Robert Pattinson je nový Batman

Warner Bros studio oficiálne potvrdilo, že nový Batman bude herec Robert Pattinson, divákom známy najmä zo série Twilight. Bola by chyba Pattinsona hodnotiť len v rámci upírskej ságy. Podobne ako Daniel Radcliffe sa aj Robert Pattinson dokázal, vďaka ďalším hereckým úlohám a skvelým výsledkom, striasť fiktívnej postavy, ktorá ho na dlhé roky definovala. Mladý herec vystrieda v úlohe temného rytiera Bena Affleca.

Nový film s názvom The Batman má byť prvý diel očakávanej trilógie. Réžiu a scenár si na starosť zobral Matt Reeves, ktorý vzhľadom na vedenie dvoch vydarených pokračovaní Planéty opíc, vyzerá ako sľubná voľba. Plánovaná premiéra nového Batmana je stanovená na jún roku 2021. Vzhľadom na mladý vek hlavného protagonistu môžeme očakávať nový pohľad na počiatok temného rytiera. Skutočnosť, že DC sa bude snažiť začleniť film do ich rozšíreného univerza potom nastavuje otázku, akým smerom sa bude Reeves uberať v rámci štýlu.

O obsadení Pattinsona do hlavnej úlohy sa hovorilo už nejakú dobu, avšak ešte nebolo nič isté. Pattinson bol síce od začiatku favoritom, Warner Bros studio však silno zvažovalo obsadiť aj herca Nicholasa Houltona. Pattinson síce na dlhé roky opustil mainstreamovú dráhu, to mu však nijako neuškodilo. Naopak, dokázal sa presadiť ako výborný herec, či už vo filmoch Davida Cronenberga, Davida Michôda alebo Brady Corbeta. Nedávno sme ho mali možnosť vidieť v sci-fi režisérky Claire Denis, High Life alebo v hite tohtoročného festivalu v Cannes, The Lighthouse, režiséra Roberta Eggersa. Navyše sa má objaviť aj v pripravovanom filme Christophera Nolana, Tenet.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *