Novinky

Festival v Cannes otvorí Jim Jarmusch a jeho zombie komédia The Dead Don´t Die

Nestáva sa často, aby zahajovací film celého festivalu bola komédia. Väčšinou ide o serióznejšie diela ako tomu bolo napríklad aj minulý rok, kedy sa premietala dráma Asghara Farhadiho Everybody Knows (Všetci to vedia, 2018) s Javierom Bardemom a Penélope Cruz v hlavných úlohách. Tento rok sa zdá, že úvodné premietanie bude prebiehať v oveľa ľahšom tóne. Nemali by sme to však brať na ľahkú váhu. Stále je to Jarmusch.

The Dead Don´t Die vyzerá na zápas strážcov zákona s hordou nemŕtvych.  Do hlavných úloh si slávny režisér vybral osvedčených hercov, s ktorými už mal tú česť pracovať v minulých projektoch. Bill Murray sa objavil vo filme Broken Flowers (Zlomené kvety, 2005), Tilda Swinton ako upír v Only Lovers Left Alive (Prežijú len milenci, 2013) a Adam Driver v nedávnom hite Paterson (2016).

Komédia sa dostala do kategórie, v ktorej bude súťažiť o hlavnú cenu festivalu Palme d´Or. Jarmusch nie je na festivale žiadnym nováčikom. Veľa z jeho filmov sa v Cannes nielen premietalo, ale si aj odnášalo významné ocenenia. Za film Stranger Than Paradise (Cudzejší ako raj, 1984) získal Caméra d´Or a v roku 1993 získal palme d´Or krátkych filmov za dielo Coffee and Cigarettes: Somewhere in California (Káva a cigarety III: Niekde v Kalifornii).

The Dead Don´t Die sa bude premietať 14. mája, kedy má film aj premiéru vo francúzskych kinách. Svetová premiéra je potom naplánovaná až na 14. júna.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *