Novinky

Michelle Williams dostala za dokrútky 1000 dolárov, Mark Wahlberg 1,5 milióna

Ďalší príklad toho, ako závratne nevyvážené sú finančné hodnotenia hercov v závislosti od ich pohlavia. Michelle Williams neskrývala pohoršenie pri zistení, že za rovnaké dokrútky filmu Ridleyho Scotta All the Money in the World dostala na rozdiel od Marka Wahlberga, mizivé finančné ohodnotenie. Zatiaľ čo jej mužský kolega zinkasoval 1,5 milióna dolárov, Williamsová dostala údajne ani nie tisícku. Samozrejme, nad danými sumami by sme sa mohli len ironicky pousmiať, hlavným problémom však ostáva princíp, aké šokujúce platové rozdiely medzi pohlaviami hercov v Hollywoode stále pretrvávajú.

Dokrútky súvisia s ďalšou aférou, teraz z hnutia Me Too. Kvôli dajnému sexuálnemu obťažovaniu Kevina Spaceyho sa tvorcovia rozhodli všetky scény vo filme prekrútiť. Aj preto sa vo filme namiesto zatracovaného herca objavil Christopher Plummer.

Sama Williamsová sa zdôverila, že sa na nerovnosť v hodnoteniach hercov snažila upozorniť už minulý rok, no jej správy veľký rozruch neurobili. „Vlastne ma to ani veľmi neprekvapilo. Len to vo mne utvrdilo pravidlo, ktoré som si počas života osvojila, že ženy budú za rovnakú prácu jednoducho stále menej finančne ohodnotené. A to ešte majú starať o domácnosť.“

O väčší rozruch sa však postarala až herečka Jessica Chastain, ktorá je oveľa viac aktívnejšia na sociálnych sieťach, než jej herecká kolegyňa. Aj napriek tomu, že Wahlberg celý obnos venoval na charitu, nejde ani tak veľmi o sumu, ktorú získal. Pohlavie by nemalo hrať žiadnu úlohu v rozdielnom plate za rovnako vykonanú prácu.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *