Filmy,Novinky

Leví kráľ trailer: Podľa všetkého pôjde hraná rozprávka verne po stopách animovanej klasiky

Disney pokračuje v nakrúcaní hraných adaptácií svojich klasických rozprávok. Ďalším prírastkom do zoznamu bude okrem Richieho Aladdina aj legendárny Leví kráľ. Podľa nového traileru sa môžeme tešiť na vernú kópiu animovanej rozprávky z roku 1994. Prostredie a hlavne zvieratá vyzerajú perfektne a po vizuálnej stránke tak pôjde dozaista o krásny zážitok. Príbehovo nás asi nič nové neprekvapí, to však v tomto prípade nie je vôbec podstatné. Či už animovaný film alebo muzikálové predstavenie, ľudia tento príbeh stále milujú.

Ťažko sa bude meniť niečo, čo je dokonalé, a aj preto môžeme byť radi, že režisér Jon Favreau, ktorý nás pred tromi rokmi potešil vydarenou Knihou džunglí (2016), nič výrazne nemení. Prevedenie do hranej podoby, zachytenie ducha originálu, a ako toho tvorcovia po vizuálnej stránke dosiahli, je to, čo nás ako divákov bude zaujímať oveľa skôr. Aspoň tak sa dá uvážiť z celkovej nálady a jednotlivých obrazov nového traileru. Skutočnosť, že Simbovho otca Mufasu dabuje rovnako ako v rozprávke, aj v hranom filme stále James Earl Jones, je skvelá správa.  Okrem ostatného hereckého predstavenstva by sa hlavne v jeho prípade jednalo asi o najviac pozorovateľnú zmenu oproti originálu.

V neposlednom rade, čo robilo Levieho kráľa tak významného, bola hudba Eltona Johna a Hansa Zimmera, ktorý si za jej výtvor odniesol zaslúženého Oscara. Bez tejto hudby by sme si rozprávku vedeli asi len ťažko predstaviť, čo rovnako dokazuje aj popularita muzikálovej adaptácie. A aj preto si myslím, že nám bude stačiť v tmavej kinosále na úvod pustiť Eltonovu skladbu „Circle of Life“ a všetci budeme mať jasno, či bolo treba túto rozprávku prezliekať do nového kabáta.     

Leví kráľ trailer

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *