Filmy,Novinky

Joker trailer: Vyzerá to, že sa môžeme tešiť na slušnú drámu

Ako Todd Phillips sľúbil, tak sa aj stalo. Prvý trailer na dlho očakávaný príbeh o stvorení jedného z najikonickejších zloduchov je konečne tu. A my môžeme s pokojným svedomím potvrdiť, že určite nesklamal naše očakávania. Ako sa väčšina ľudí domnievala, vyzerá to naozaj tak, že Phillips sa bude držať pri zemi a naservíruje nám skôr existenciálnu drámu o zlomenom človeku. A tých, ako vieme, Joaquin Phoenix dobre zvláda.

Trailer má výbornú atmosféru a naozaj vo veľkom pripomína Scorseseho. Veď, kto by si nevšimol istých spojitostí medzi obrazom na kosť chudého Phoenixa a rovnako prezentovaného Roberta de Nira vo filme Taxi Driver (1976)? Navyše, v jednej pasáži sa sám Robert De Niro ukáže. Otáča sa k nám pred oponou a spojitosť s postavou Ruperta Pupkina (The King of Comedy, 1982) je veľmi očividná.

Rovnako pôsobí na hlavnú postavu aj úloha spoločnosti. Je vidieť, že Joker to v živote nebude mať ľahké a bude dostávať ranu za ranou. Rovnako ako Travis Bickle (De Niro) aj Joker zdá sa nakoniec vezme osud do vlastných rúk. Našťastie trailer z filmu veľa neodhaľuje a bližší príbeh si necháva skôr pre seba. A tak je to určite dobre.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *