Novinky

Doktor Spánok, pokračovanie Osvietenia, má prvý trailer

Pokračovanie kultového Osvietenia s názvom Doktor Spánok, sa nám predstavuje prvým trailerom. Príbeh sa odohráva 40 rokov po hrôzostrašných udalostiach v hoteli Overlook a hlavnou postavu je tentoraz sám Danny (Ewan McGregor), ktorý musí čeliť zlomyseľnej skupine s rovnakými schopnosťami ako má on sám. Po jeho boku sa nám navyše taktiež predstaví herečka Kyliegh Curran ako jeho mladá zverenkyňa Abra. Navyše, tešiť sa môžeme aj na skvelú Rebeccu Ferguson.

Aj napriek tomu, že Stephen King nebol veľkým fanúšikom Kubrickovej adaptácie, ako nám trailer prezrádza, Doktor Spánok na filmové Osvietenie silno nadväzuje.

Až vo filme uvidíme, či sa Kubrickove ikonické prvky použité v trailery dostanú aj do samotného filmu. Avšak, z príbehového aj žánrového hľadiska je kniha Doktor Spánok odlišná od Osvietenia. S tým taktiež súvisí aj prítomnosť nových postáv a celková otvorenosť prostredia a dejovej zápletky. Žánrovo sa potom posúvame od hororu skôr do teritória mysteriózneho thrilleru.

Trailer nám prezrádza isté spojitosti s predchádzajúcim filmom z roku 1980. Z tých najväčších je dozaista nápis Redrum vyrytý do steny. Môžeme sa preto ľahko dovtípiť, že Dannyho aj po rokoch sužujú traumatické spomienky na detské časy a zimu strávenú v tajomnom Overlooku. Je to až prítomnosť Abry, ktorá Dannyho vyhľadá a požiada o pomoc, čím mu pripomenie schopnosti, ktoré obaja zdieľajú. A ako sa zdá, nielen oni.    

Režisér Mike Flanagan, ktorý stál minulý rok za seriálovým hitom od Netflixu The Haunting, nie je vo svete Stephena Kinga žiadnym nováčikom. V roku 2017 adaptoval do filmovej podoby jeho knihu Geraldova hra, taktiež z produkcie Netflixu. Flanagan je kategoricky hororový tvorca, ktorý sa môže pochváliť výbornými, ale aj menej podarenými dielami. Režisér sa vie pochváliť vlastným štýlom. Väčšinou si svoje filmy aj sám píše, a ani tento prípad nie je výnimkou. Uvidíme, do ktorej kategórie jeho filmov sa Doktor Spánok napokon zaradí.   

Premiéra filmu je stanovená na 8. november tohto roku.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *