Knihy,Novinky

Slovegán, to je názov prvej slovenskej vegánskej kuchárky

Nikoleta Kováčová, na sociálnych sieťach známa pod pseudonymom Surová Dcérka, pripravuje celkom nový štýl vegánskej kuchárky. Kniha s názvom Slovegán bude oproti iným vegánskym kuchárkam, zameraná na tradičné slovenské jedlá, avšak v modernom, vegánskom prevedení. V pripravovanej kuchárke si budete môcť vybrať jedlá ako sviečkovú, guľáš, pirohy a sedemdesiat ďalších slovenských klasík.

Kuchárka Slovegán bude tradične rozdelená do piatich kategórií, raňajky, polievky, hlavné jedlá, koláče a vianočné recepty. Týmto rozdelením však tradičnosť ustupuje novým a inšpiratívnym receptom. Svetová kuchyňa sa dnes môže tešiť množstvu vegánskych alternatívnych receptov, ktoré si originálne vyžadujú prítomnosť živočíšnych produktov. Všetci poznáme vegánsky hamburger, vegánske lasagne, vegánske chilli con carne alebo vegánske curry. Slovenská kuchyňa sa však podobnými formami zatiaľ oficiálne nepýši. A Slovegán to mieni zmeniť.

Ukážka z knihy vyzerá naozaj sľubne (Slovegán).

Ďalšou netradičnou zaujímavosťou je aj skutočnosť, že Surová Dcérka si kuchárku Slovegán nielenže sama napísala a nafotila, ona si ju aj sama vydáva.

Ako sa autorka sama vyjadrila, hlavným dôvodom bolo mať nad celým projektom vlastnú a absolútnu kontrolu. Dizajn knihy potom zverila do rúk štúdia Hungry, ktoré pekne spojilo slovenské farby a minimalistické prvky jedľa a rastlín, a to v priamej súvislosti s vegánskym zameraním a štýlom.

A ak ste o Surovej Dcérke náhodou ešte nepočuli, môžeme zmieniť, že Nikoleta Kováčová pochádza z Piešťan a vegánskej kultúre sa venuje už viac ako šesť rokov. Nielenže sa snaží ukazovať ľuďom ako sa dá variť a piecť bez živočíšnych produktov, navyše sa stará o všeobecnú osvetu vegánskeho životného štýlu.

Nikoleta Kováčová známa tiež ako Surová Dcérka.

Jej projekt môžete momentálne podporiť aj vy, a to finančnou čiastkou, ktorá bude slúžiť výhradne na tlač knihy. Za odmenu, podľa venovanej sumy, vás Surová Dcérka odmení novým výtlačkom ešte pred zahájením samotného predaja. A ak budete veľmi štedrí, získate dokonca večeru aj kurz varenia u vás doma. Do projektu sa môžete zapojiť tu.

Kniha má vyjsť na jeseň tohto roku.     

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *