Seriály

Bonding recenzia: Príbeh dominy a jej asistenta príjemne pobaví

★ ★ ★ ★ ☆

Netflix v poslednej dobe prichádza so seriálmi, ktorých krátky formát je sviežim odľahčením. Bonding je nový prírastok, ktorý nestráca čas a do dvoch hodín nám vyrozpráva celú prvú sériu. A pretože ide o skvelú zábavu, človek má možnosť vychutnať si záver počas jedného večera a dosiahnuť tak ucelenejšieho zážitku z pozerania.

Hlavné postavy seriálu sú Tiff (Zoe Levin) a Peter (Brendan Scannell). Obaja bývalí spolužiaci zo strednej školy žijú v New Yorku. Tiff študuje psychológiu a po večeroch si privyrába ako domina pod menom Mistress May. Peter je gay a cez deň pracuje ako čašník. Rád by sa stal stand-up komikom, z čoho má však ironicky prirodzený strach. Každý večer sleduje svojich kolegov-komikov v miestnom podniku, a sám sa pritom snaží pokoriť vlastný strach a vystúpiť. Navyše, má ešte jednu dôležitú prácu. Ako Tiffanin najlepší priateľ zo strednej jej sekunduje ako verný asistent menom Carter.  


Bonding je síce o fetišizme a skrytých sexuálnych túžbach, nečakajte však nič vizuálne odhaľujúce.

Až na jednu konkrétnu scénu, ktorú poznáte, keď ju uvidíte, sú úchylky skôr bizarné a so sexom ako takým vlastne nemajú nič spoločné. Ide o rozkoš, ktorá pramení z rôznych prúdov ľudskej predstavivosti. Tiff a Peter tak svojím zákazníkom skôr pomáhajú prekonať trápenia nad nemožnosťou vypustiť paru.

Obaja hlavní predstavitelia si nás ihneď získajú. Sú sympatickí a utrápení. Navyše Brendan Scannell hrá Petera naozaj veľmi podarene a vtipne. Humor nechýba a celá séria pôsobí príjemne odľahčujúco. Nálada je samozrejme veľmi tolerantná, čo priamo súvisí s danou tematikou sexuálnych úchyliek, ktoré dokážu byť v závislosti od ich druhu, skôr spoločenským tabu. Bonding sa však v tomto ohľade nedrží na uzde a dokáže nám predať aj také situácie, ktoré by nám z opisov pripadali skôr neprístupné.

Pár benefitov z práce je aj vlastná slúžka. (Zoe Levin a Brendan Scannell)

Tým pádom sa dočkáme aj bizarnejších situácií, ktoré nám vzhľadom na sympatické postavy však prídu oveľa prijateľnejšie. Močenie na iného človeka, ktorý si to vyslovene užíva, je potom nielen vtipným momentom, ale aj terapeutickým sedením. Ďalej sa môžeme tešiť na wrestling tučniakov alebo šialené šteklenie otca rodiny, ktorý pritom volá svoju mamu.

Väčšinu seriálu sa sústreďujeme na Tiff a Petera a je to až ku koncu prvej série, kedy začíname odkrývať ich vzájomný vzťah, Ten, ako sa zdá, je v skutočnosti ešte oveľa silnejší než by sme si mohli myslieť. To, čo sa môže najprv zdať ako problémy výstrednejších zákazníkov, sa v konečnom dôsledku mení na osobné problémy terapeutov.

Bonding je prekvapivo zábavný, vtipný a odľahčujúci seriál, na ktorý sa aj vďaka silnému vedeniu hlavnej dvojice dobre pozerá. Navyše divákom sprostredkováva pohľad do skrytého sveta fetišu, ktorý ako nám seriál dokazuje, nemusí byť vždy len zvrátený.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *